ناگوار رضایی احساسات جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

ناگوار: رضایی احساسات جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار حوادث دستگیری متهم مهم اتفاق ایرانشهر

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری متهم مهم پرونده تجاوز به عنف در ایرانشهر خبر داد. چندی پیش خبر ربایش چند زن و تجاوز به آنها در ایرانشهر خبرسا

دستگیری متهم مهم اتفاق ایرانشهر

عبارات مهم : پرونده

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری متهم مهم پرونده تجاوز به عنف در ایرانشهر خبر داد. چندی پیش خبر ربایش چند زن و تجاوز به آنها در ایرانشهر خبرساز شد. مسئولان مربوطه با رد تعداد قربانیان که در گزارش های اولیه 40 نفر اعلام شده است بود، گفته بودند دو متهم را بازداشت کرده اند و چند زن نیز جهت شکایت مراجعه کرده اند.

به گزارش آرمان ؛مقامات محلی و مذهبی از جمله مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان از قربانیان احتمالی دیگر هم خواسته بودند حتما جهت شکایت مراجعه کنند و جامعه از آنها در این مورد حمایت خواهد کرد. ماجرای تجاوز به دختران ایرانشهری از جمله حوادث داغی بود که طی مدت اخیر بسیار به آن پرداخته شده است هست. آنچنان که بعضی ها بر این باورند پنهانکاری و وحشت از دست دادن آبرو موجب شده است تا خاطیان وقیحانه به انجام اعمال زشت خود ادامه دهند و در این بین تنها راه ممکن رسانه ای کردن این قبیل حوادث هست. از سوی دیگر، فشارهای وارده به خانواده قربانیان به حدی است که گاهی اوقات آنها مجبور به کتمان می شوند.

بنابراین تنها راه موجود فرهنگسازی هست، به خاص در شهرهایی که ماجرای تجاوز به دختران را به نوعی انگ می دانند. البته روی دیگر سکه خلأ قانونی و عدم بازدارندگی بعضی قوانین هست، به گونه ای که مدت ها از ارائه لایحه مقابله با خشونت علیه زنان و لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان می گذرد، ولی همچنان زنان و کودکان در کشور عزیزمان ایران دچار انواع معضلات می شوند بدون اینکه قوانین سفت و محکمی حمایت گر آنها باشند. با این حال ماه گذشته دستیار خاص مدیر جمهوری در امور حقوق شهروندی اعلام کرد: بررسی لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت به وسیله هیات دولت به آخر رسیده و جهت بررسی به قوه قضائیه ارسال شده است هست. لیکن این لایحه به نوعی لایحه قضائی محسوب می شود و منتظر تایید مدیر قوه قضائیه در این زمینه هستیم تا بعد از آن فرآیند بررسی در مجلس طی شود.

دستگیری متهم مهم اتفاق ایرانشهر

شهیندخت مولاوردی ادامه داد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان نیز جهت بررسی از سوی دولت به مجلس فرستاده شده است و دولت در این زمینه درخواست اولویت جهت بررسی کرده هست. در گذشته هم نامه ای را خطاب به مدیر مجلس امضا کرده بودیم و خواستار تسریع در تصویب این لایحه به وسیله مجلس شده است بودیم. به گفته دستیار خاص مدیر جمهوری در امور حقوق شهروندی بررسی این لایحه در دو جلسه قبلی هیات دولت مطرح شد و دولت خواستار اولویت در تصویب این لایحه بود که منتظریم هرچه سریعتر این لایحه در صحن علنی مجلس به تصویب برسد. با توجه به اتفاقات اخیر در حوزه کودکان و زنان افکار عمومی درصدد است که بداند چه زمانی این دو لایحه اجرایی می شوند. با این حال گرچه دوباره اتفاق ایرانشهر نیز به خاطرات بد می پیوندد، ولی باید کاری کنیم که شاهد تکرار چنین اتفاقاتی نباشیم، آیا که زنان و کودکان جمعیت زیادی از کشور را تشکیل داده و اگر در معرض آسیب ها قرار گیرند، کل جامعه را تحت الشعاع قرار می دهند.

نحوه دستگیری متهم

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری متهم مهم پرونده تجاوز به عنف در ایرانشهر خبر داد. چندی پیش خبر ربایش چند زن و تجاوز به آنها در ایرانشهر خبرسا

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بعد از اینکه پرونده تجاوز به عنف در ایرانشهر در اختیار انتظامی استان قرار گرفت، پرسنل پلیس آگاهی استان و شهرستان ایرانشهر تمرکز خاص ای روی این پرونده داشتند. فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیش از این 3 متهم در ارتباط با پرونده تجاوز به عنف در ایرانشهر دستگیر شده است بودند، گفت: چهارمین متهم این پرونده پنج شنبه شب در پی اشراف اطلاعاتی و ردزنی نیروهای ما در حالی که قصد داشت از شهرستان چابهار به ایرانشهر برود در این محور دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: این متهم در هفته های اخیر در شهرهای متفاوت استان و حتی خارج استان مخفی بود و ماموران مرتب در تعقیب وی بودند. متهم حتی فکر آن را هم نمی کرد که به وسیله نیروهای ما دستگیر شود ولی خوشبختانه به یاری خداوند و با تلاش بی وقفه پرسنل انتظامی در چنگال قانون گرفتار شد. وی اظهار داشت: یک متهم دیگر در ارتباط با این پرونده همچنان تحت تعقیب واقع شده است است که در تلاش هستیم تا وی را در سریع ترین وقت ممکن دستگیر کنیم.

واژه های کلیدی: پرونده | کودکان | انتظامی | دستگیری | تجاوز به عنف | فرمانده انتظامی | ماجرای تجاوز به دختر | فرمانده انتظامی استان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz