ناگوار رضایی احساسات جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

ناگوار: رضایی احساسات جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی انگشت اتهام به سمت تولیدکنندگان ، لوازم‌خانگی ایرانی تا ۴۰ درصد گران شد

افزایش ۳۵ تا ۴۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل از ابتدای سال تا کنون در کنار ادعای مطرح شده است به وسیله واحدهای فروش مبنی بر توزیع قطره چکانی محصولات به وسی

انگشت اتهام به سمت تولیدکنندگان ، لوازم‌خانگی ایرانی تا ۴۰ درصد گران شد

لوازم خانگی ایرانی تا ۴۰ درصد گران شد/ انگشت اتهام به سمت تولیدکنندگان

عبارات مهم : بازار

افزایش ۳۵ تا ۴۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل از ابتدای سال تا کنون در کنار ادعای مطرح شده است به وسیله واحدهای فروش مبنی بر توزیع قطره چکانی محصولات به وسیله تولیدکنندگان، به روشنی گویای بحرانی جدی در حوزه لوازم خانگی هست.

به گزارش ایسنا، در حالی انگشت اتهام فروشندگان لوازم خانگی به سمت تولیدکنندگان لوازم خانگی نشانه رفته است که شاهد زیاد کردن تا ۴۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل از ابتدای امسال تا کنون هستیم. واحدهای فروش مدعی هستند که تولیدکنندگان داخلی نه تنها محصولات خود را به بازار عرضه نمی کنند بلکه با تزریق قطره چکانی به واحدهای فروش آن هم به قیمت مصرف کننده، بازار لوازم خانگی را با بحران روبرو کرده اند.

این درحالی است تولیدکنندگان داخلی در سوی دیگر این ماجرا، عنوان مطرح شده است در ارتباط با عدم عرضه را تکذیب می کنند و از زیاد کردن تا ۱۰۰ درصدی قیمت بعضی از لوازم خانگی با برند خارجی خبر می دهند.

انگشت اتهام به سمت تولیدکنندگان ، لوازم‌خانگی ایرانی تا ۴۰ درصد گران شد

در کنار زیاد کردن ۳۵ تا ۴۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل از ابتدای امسال تاکنون، کمبود این لوازم جهت عرضه به وسیله فروشندگان از دیگر پرسشها قابل تامل هست. واحدهای فروش مدعی هستند که “تولیدکنندگان از فروش عمده محصولات اجتناب کرده و علی رغم اینکه کالاهای درخواستی را با قیمت مصرف کننده به آن ها می فروشند، به صورت قطره چکانی کالاها را عرضه می کنند”.

از دیگر چالش های بازار این حوزه، زیاد کردن تا ۵۰ درصدی قیمت لوازم خانگی خارجی هست. گرانی هایی که بیش از هر بخش دیگری دودش به چشم مردم می رود و این مصرف کنندگان هستند که متضرر شده است و مجبورند به قیمتی مضاعف، کالای مورد نیاز خود را بخرند.

افزایش ۳۵ تا ۴۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل از ابتدای سال تا کنون در کنار ادعای مطرح شده است به وسیله واحدهای فروش مبنی بر توزیع قطره چکانی محصولات به وسی

در عین حال عدم ورود نهادهای نظارتی همچون شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قابل تامل هست، چراکه هیچ عزم جدی جهت جلوگیری از بحران به وجود آمده در حوزه لوازم خانگی وجود ندارد!

اگر ادعای مطرح شده است مبنی بر عدم عرضه مناسب کالا به وسیله تولیدکنندگان داخلی و فروش محصولاتشان به قیمت مصرف کننده به واحدهای فروش درست باشد، پرسش مطرح شده است این است که به چه علت مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در این بخش به صورت جدی ورود نمی کنند؟ زیاد کردن تا ۴۰ درصدی قیمت لوازم تولید داخل آن هم در زمانی که ممنوعیت واردات از آخرهای خردادماه کلید خورده است با چه بهانه ای قابل توجیه است و اساسا مدافع حقوق مردم کیست و چه نهادی باید از تضییع حقوق آن ها جلوگیری کند؟

به طور حتم پاسخ نهایی این است که صرفا نظاره به وسیله دستگاه های نظارتی راهگشا نیست و جلوگیری از هر سوء استفاده در شرایط فعلی بااهمیت ترین مسئله ای است که باید در دستور کار قرار گیرد.

انگشت اتهام به سمت تولیدکنندگان ، لوازم‌خانگی ایرانی تا ۴۰ درصد گران شد

از ابتدای امسال تاکنون شاهد دو مرحله زیاد کردن قیمت لوازم خانگی هستیم که در مرحله اول قیمت ها تا حدود ۱۰ درصد زیاد کردن یافت و بعد از آن در شرایط حاضر در مجموع شاهد زیاد کردن ۳۵ تا ۴۰ د رصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل هستیم. در حال حاضر شرایط تا جایی پیش رفته که فروشندگان و تولیدکنندگان لوازم خانگی رو در روی یکدیگر قرار گرفته و انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه رفته اند؛ هرچند که در این بین فروشندگان معتقدند که تولیدکنندگان لوازم خانگی با انبار کردن کالاهای خود و عرضه قطره چکانی به بازار، شرایط را به سود خود پیش برده و علی رغم زیاد کردن قیمت لوازم خانگی بازار فروش را با چالش جدی جهت عرضه به متقاضیان روبرو کرده اند.

این در حالی است که تولیدکنندگان معتقدند چنین مسئله ای صحت ندارد و علت گرانی لوازم خانگی اوج رفتن قیمت مواد اولیه بوده و در ارتباط با عرضه محصولات در بازار صحبت هایی عنوان شده است به وسیله فروشندگان درست نیست.

افزایش ۳۵ تا ۴۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل از ابتدای سال تا کنون در کنار ادعای مطرح شده است به وسیله واحدهای فروش مبنی بر توزیع قطره چکانی محصولات به وسی

فروشندگان لوزام خانگی با بیان اینکه کارخانجات تولید داخل تا چند ماه قبل اجناس خود را با ۱۰ درصد تخفیف نیز ارائه می کردند، مدعی هستند که در حال حاضر تولیدکنندگان محصولات خود را با قیمت مصرف کننده به واحدهای فروش عرضه می کنند و بازار را با مسئله مواجه کرده اند و شرایط به مذاق آن ها خوش آمده است!

در همین رابطه حمید رضا غزنوی – سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی – در گفت وگو با ایسنا، و در ارتباط با زیاد کردن ۳۵ تا ۴۰ درصدی زیاد کردن قیمت لوازم خانگی و نیز ادعاهای مطرح شده است به وسیله فروشندگان لوازم خانگی، اظهار کرد: لوازم خانگی تولید داخل تا ۳۵ درصد زیاد کردن قیمت داشته که ۹ درصد آن مربوط به ارزش افزوده بود که قبلا به وسیله تولیدکننده پرداخت می شد. سه درصد مربوط به هزینه حمل و نقل است و ۱۰ درصد نیز سود عامل فروش لحاظ شده است است.

انگشت اتهام به سمت تولیدکنندگان ، لوازم‌خانگی ایرانی تا ۴۰ درصد گران شد

وی ادامه داد: اینکه عنوان می کنند تولیدکننده کالا را به بازار نمی رساند، صحت ندارد؛ آیا که تولیدکنندگان هزینه روزانه دارند و باید از بعد مخارج خود بربیاید و مطمئنا به نفع تولد کننده نیست که تولید نکند.

غزنوی همچنین در مورد اوضاع پیش روی قیمت لوازم خانگی تولید داخل در سال جاری، اعلام کرد: اگر شرایط به همین منوال ادامه یابد، بیش از این قیمت لوازم خانگی زیاد کردن نمی یابد چراکه بازار بیش از این کشش زیاد کردن قیمت را ندارد.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی اعتقاد است که تولیدکنندگان داخلی این ظرفیت را دارند که حداقل تا سه برابر نیاز بازار را تولید کنند و تکنولوژی های مورد استفاده به وسیله آن ها کم از کشورهای آسیای جنوبی و اروپا ندارد و تولیدکنندگان این بخش می توانند بازار داخلی کشور را تامین کنند و به حجم انبوه برسند.

وی با اشاره به اینکه از آخرهای خردادماه امسال ممنوعیت واردات لوازم خانگی اعلام شد، خاطرنشان کرد: تقریبا طی این دو ماهه میزان تولید لوازم خانگی حدود ۱۰ درصد کم کردن یافته است.

این درحالی است که حبیب اله انصاری -دبیر انجمن لوازم خانگی در ارتباط با پرسشها مطرح شده، به ایسنا گفت: پتانسیل تولید لوازم خانگی با عالی ترین کیفیت در داخل کشور وجود دارد و متاسفانه در امسال شرایط به گونه ای پیش رفت که به علت کمبود مواد اولیه و نوسانات ارزی میزان تولید تولیدکنندگان کم کردن یافت. علاوه بر این نباید فراموش کنیم که نیازمند واردات مواد اولیه قطعات در حوزه لوازم خانگی هستیم و با توجه به مسائلی که به آن اشاره شد، اتفاقاتی رخ داد که تولیدکندگان نتوانند بر اساس زمانبندی در نظر گرفته شده، تولید کنند.

حال پرسش قابل تامل در ارتباط با ادعای تولیدکنندگان لوازم خانگی این است که اگر توانایی تامین لوازم خانگی مورد نیاز کشور به وسیله آن ها وجود دارد بعد به چه علت این روزها شاهد تهی شدن واحدهای فروش از لوازم خانگی طبق اداعی فروشندگان هستیم؟

به گزارش ایسنا، هرچند وعده عدم زیاد کردن قیمت ها پیش از این یکبار دیگر و زمانی که قیمت ها تا حدود ۱۰ درصد زیاد کردن یافته بود، به وسیله انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی داده شد، ولی در نهایت دوامی نیاورد و این روزها شاهد زیاد کردن ۳۵ تا ۴۰ درصدی قیمت لوازم خانگی هستیم. زیاد کردن قیمتی که با حساب و کتاب سرانگشتی نزدیک به ۲۰ درصد آن به جیب تولیدکنندگان داخلی می رود؛ تولیدکنندگانی که در حال حاضر ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می کنند و از شرایط ممنوعیت واردات لوازم خانگی نیز بهره می برند!

واژه های کلیدی: بازار | لوازم خانگی | لوازم خانگی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz